تحقیق در مورد تكنیك های اندازه گیری در صدتولید co2 و اتیلن در میوه خربزه روی گیاه در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 تحقیق در مورد تكنیك های اندازه گیری در صدتولید co2 و اتیلن در میوه خربزه روی گیاه در word دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق در مورد تكنیك های اندازه گیری در صدتولید co2 و اتیلن در میوه خربزه روی گیاه در word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق در مورد تكنیك های اندازه گیری در صدتولید co2 و اتیلن در میوه خربزه روی گیاه در word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق در مورد تكنیك های اندازه گیری در صدتولید co2 و اتیلن در میوه خربزه روی گیاه در word :

تكنیك های اندازه گیری در صدتولید co2 و اتیلن در میوه خربزه روی گیاه

“تكنیك های اندازه گیری در صد تولید co2 و اتیلن در میوه خربزه روی گیاه ”
چكیده – تكنیك اندازه گیری تولید co2co2 و اتیلن در خربزه در حالی كه هنوز به كیاه چسبیده توصیف می شود .قوطی های فلزی با ابعاد مختلف استفاده شد ،و در پوش روی دمگل گذاشته شد در حالی كه میوه بسیار جوان بود . در سر تا سر دورهی رشد هر هفته یك بار خربزه در قوطی های بی منفذ محصور شدند و یك نمونه از اتمسفر تجمع شده با سرنك كشیده شده و برای تعیین تولید co2 و اتیلن استفاده شد.

اكثر بررسی ها روی رفتار فیزیولوژیكی میوه ها بر میوه های جدا شده انجام می گیرند . كه عمدتا”به علت دشواریهای پیش آمده در انداز گیری واكنش های مختلف در میوه ی چسبیده به گیاه می باشد .هرچند ،كید و وسعت در صد تنفس سیبها را روی درختی تعیین كردند كه به اتاق با درجه حرارت كنترل شده منتقل شده بود .cledenning در صد تنفس میوهی گوجه فرنگی را در كیاهان منتقل شده به انبار تحت درجه حرارت كنترل شده بررسی كرد و با استفاده از متد جریان مداوم تولیدco2 را اندازه گیری كرد . leblond یك واحد سیار برای اندازه گیری تولید دی اكسید كربن در اندامهای گیاهی گوناگون در طول دورهی رشد شان ساخت ،در حالی كه درجه حرارت و رطوبت را در اطراف گیاهان تحت بررسی ثابت نگهداشت . وی درصد تنقس را با تعیین تركیب جریان هوای بیرون رونده اغندازه گرفت . این اندازه گیری دقیق بود ولی كل تكنیك پیچیده بود.

ما برای اندازه گیری تولید co2 و اتیلن در میوهای خربزه ی چسبیده به كیاه تحت شرایط متعدد فررعه تكنیك ساده ای را توصیف می كنیم . با این متد میوه های جداگانه در كانیتز های مهر و موم شده ی بی منفذ برای دوره ای محدود محصور شدند،و تر كیب اتمسفر شكل گرفته در كانیتز هم بعدأ تعیین شد .

قوطی های فلزی با ظرفیت 2000و1400و600 سی سی استفاده شد تا میوه های با اندازه های مختلف را با توجه به سن محصور كنند . این قوطی ها طراحی شدند تا با در پوش دارای یك حفره به قطر 2 سانتی متر برای فرود كردن میوهی جوان بی منفذ مهر وموم شوند.این وزن با یك متوقف كننده ی به شكل نواری پلاستیكی بسته شد تا دمگل را نكهداری كند .نمونه های گاز و بخار از طریق یك لوله ی مسی ای شكل كشیده می شد ،كه آن هم به فضای هوای درون خالی متصل بود.(شكل 1) .در آزمایشات ما در پوش با قطر فرضی با قوطی های دارای حجمهای مختلفمتناسب نبود ،و در نتیجه 3در پوش با سایز های مختلف روی دمگل مشابه قرار داده شد و بعد به صورت متوالی همزمان با رشد میوه استفاده شدند .

بعداز 2ساعت ،نمونه ای از اتمسفر تجمع شده با سرنگ كشیده شد.بعد از نمونه گیری از گازها ،میوه ی از قوطی بر داشته شد ولی در پوش ها در سر تاسر دوره ی رشد باقی می ماند .با تمركز co2 را در این نمونه گیری با آنا لیزور گاز فشیر –هملیتون و تمركز اتیلن را با طیف نگاری گازی اشتغال یونیزاسیون packard تعیین كردیم.(ستون آلومینای 60سانتی متری درجه حرارت ثابتc32). این نمونه گیری ها در ساعت 8قبل از ظهر انجام شد تا تأثیر تفاوت در درجه حرارت احتمالأ رخ داده های مختلف تست كاهش یابد.

مقایسه ی درصدهای تولید co2 وH6 c2 توسط یك میوه ،پیش و بلا فاصله پس از چیدن ،آشكار كرد كه مقادیر بدست آمده از میوه ی جداشده كمتر از مقادیر میوه های چسبیده بود ولی روند كلی خمیدگی ها مشابه و یكسان است . این برای میوه ها در تمام مراحل رشد یافت شد.اندازه گیری میوه های جدا شده در سایه انجام شد جائی كه درجه حرارت اندكی كمتر از فررعه بود.

علی رغم محدودیت های این تكنیك در موشكافی تحمیل شده از نقص شرایط تحت كنترل در طول نمونه گیری به مقدار وسیع قابل استفاده است .هر چند ،امتیا ز متد ما نسبت به متد های ذكر شده در سهولت و كاربرد پذیری همزمان اش برای نمونه گیری بسیار تحت شرایط فررعه می باشد .ما از این تكنیك برای میو ه هااستفاده كردیم ،ولی همچنین برای بخشهای دیگر گیاه مثل برگها ،گل و غیره قابل استفاده است .به علاوه برای میوه های در حال عمل آوری با گازها ی مختلف مثل اتیلن قابل استفاد ه است ،و برای این كه مطالعه ی ما را از تأثیرشان بر روی گیاه یا میوه در فررعه ممكن سازد .

این مقدار را می توان با فرو كردن ابزارهای ثبت دما در سر پوش قوطی ها بهبود بخشد ،تا اصلاح داده ها ممكن شود ،یا این كه قوطی فلزی را با یك ظرف شیشه ای جا یگزین كرد كه در آن فتوسنتز باید مورد توجه قرار بگیرد .

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید